ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Maslákův kouč Kupka: Nervózní jsem byl, ale ne tolik jako dříve

Velikost textu:

Praha - Stejně jako v minulosti seděl trenér Dalibor Kupka nervózně na tribuně a sledoval, jak si jeho svěřenec Pavel Maslák úspěšně poradil s rolí velkého favorita na halovém mistrovství Evropy. Po závodě však přiznal, že v minulosti se o výsledek obával více. Přímý přenos nedělního programu startuje na našem webu už v 11:20, na ČT sport pak ve 12:15.

Pavel Maslák je halovým mistrem Evropy
Pavel Maslák je halovým mistrem Evropy

"Samozřejmě že nervózní jsem byl, protože to bylo doma a měl jsem strach, aby neulil start, což se může stát, nebo aby se s někým nesrazil. Ale už bývám nervózní míň, než když jsem začínal se Šébou," pousmál se Kupka a připomněl své trenérské začátky na mezinárodní úrovni s hvězdným desetibojařem Romanem Šeberlem. "Trošku jsem se klepal. Seděli jsme na tribuně, všude kolem plno známých a všichni to čekali. Ale nikdy to není jisté, dokud neproběhne cílem," doplnil.

Hned po startu mu bylo jasné, že Maslák začal moc rychle a tempo v prvním kole přehnal. "Bylo to strašně rychlé, z toho se nedá běžet rychle. Samozřejmě běžel rychle, ale s tím nemůže pomýšlet na časy kolem 45 (sekund). Bylo to překoplé. Kdyby se s ním někdo tlačil, tak by možná dvě desetinky stáhl, ale bylo to moc," řekl Kupka, který si uvědomoval, že Masláka pohltila skvělá atmosféra ve vyprodané aréně. "On je typ, co rozbíhá rychleji. Potřeboval by (k lepšímu času) nějakého zajíce a běžet za ním," uvedl.

Maslák prakticky celou loňskou sezonu kvůli zranění vynechal, už na podzim ale bylo Kupkovi jasné, že rychlost má zpět. "Běháme nějaké jasné, typické tréninky a už začátkem prosince byl rychlostně úplně zpátky. Tempové a speciální věci šly pomaleji, ale vrátil se excelentně. Je to tím, že je mladý a výjimečný," řekl Kupka o svém svěřenci.

Čtyřiadvacetiletý atlet chtěl v Praze zaběhnout evropský rekord 45,05, což se mu nepodařilo. Časem 45,33 ale vytvořil nový rekord kontinentálního šampionátu. "Já už jsem si to myslel loni, že ho zaběhne, tak to nechci zakřiknout. Určitě na něj nebudu spěchat, nebudu ho tlačit do hodně závodů. Budeme vybírat, aby zůstal zdravý. Když bude, bude předvádět skvělé věci. A jestli zaběhne evropský rekord? Dneska jsem si myslel, že ho zaběhne, a nezaběhl. Uvidíme, necháme se překvapit," pousmál se úspěšný trenér.

Teď už se bude Maslák soustředit na venkovní závody. První ostrý start si podle všeho připíše na květnové Zlaté tretře v Ostravě. "Loni běhal podobné časy, v Sopotech malinko rychleji, byla tam lepší dráha, nepřekopl to. A začal hned českým rekordem. Myslím si, že by si měl na čtyřstovce dělat osobní rekordy dál a dál. Má na to ještě věk, má na to," uvedl Kupka. Věří také, že na mistrovství světa v Pekingu bude Maslák bojovat o medaili. "Já jsem říkal před Moskvou (MS 2013), že si jede pro finále a medaili bude mít až na příštím šampionátu. Doufám, že jsem měl pravdu," dodal Kupka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.