ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Atletika

Svoboda se vrací na HME po čtyřech letech od zlata

Velikost textu:

Praha Překážkář Petr Svoboda na halovém mistrovství Evropy startoval naposledy v Paříži v roce 2011, kdy se mu povedlo zvítězit. Nyní, po čtyřech letech a překonaných zdravotních problémech, se na HME vrací.

přehrát video
Petra Svoboda se vrací na HME po čtyřech letech

V Paříži Petr Svoboda ovládl šedesátku překážek a byl na vrcholu. Jenže přišel strmý pád a jeho již notoricky známé zdravotní problémy s achilovkou. Potíže se mu nevyhnuly ani letos. "Cítil jsem bolesti zad, potom mě z toho začala bolet zadní část stehen, pak se mi kouslo lýtko a začala mne bolet achilovka neoperovaná," prozradil.

I proto v pondělí vyrazil k lékaři. Pár dní v klidu ale problém vyřešilo. "Teď musím být opatrný: dnešní trénink odpovídá tomu, že na tom nejsem špatně. Překážky byly dobré, teď už jen probrat rychlost," uvedl.

V letošních evropských tabulkách je Svoboda patnáctý. I tak ale myslí na finále. "Může se stát vše, já už to takhle připravil svým soupeřům v Barceloně a neznamená to, že když tam přijedete jako nejlepší, tak se zlatou odjedete. Proč bych to jednou nemohl vychytat já," věří Svoboda.   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.