ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
Před HME

Maslák: Když to nezkazím, měl bych mistrovství Evropy vyhrát

Velikost textu:

Praha – Sám sobě největším soupeřem – to bude nejspíš úděl Pavla Masláka na blížícím se pražském halovém mistrovství Evropy. Obhájce zlata ze šampionátu v Göteborgu a úřadující halový mistr světa ze Sopot totiž vede časem 45,27 sekundy světové tabulky a v Evropě mu má být papírově největším soupeřem kolega Jan Tesař, který je skoro o sekundu pomalejší.

Pavel Maslák a Tomáš Dvořák
Pavel Maslák a Tomáš Dvořák

"Vím, že na to mám, a když to nezkazím sám, měl bych vyhrát," věří si Maslák. Český atlet je sice favoritem, k vítězství má ale ještě daleko. Krom vzepětí soupeřů ho může zastavit i vlastní chyba. "Je toho dost, co se může stát," uznal Maslák. "Je pravda, že z dráhy jsem ještě nikdy nevyšlápl, tak snad se to nestane teď, protože pozor na to moc nedávám a vždycky mi to vycházelo," připustil.

Únavy se nebojí, byť příští týden v pátek ho čeká rozběh a semifinále, v sobotu finále a v neděli start ve štafetě, v níž má silný český tým velkou šanci na cenný kov. "Mám natrénováno a vždycky jsem to zvládnul, neměl by v tom být problém," ujistil Maslák.

"Už několikrát jsem řekl, že potřebuji obhájit tu jedničku. Když se mi to nepovede, tak budu zklamaný," zopakoval nejvyšší cíle, které ještě povýšil. "Chci ale dvě medaile, jednu ještě se štafetou," doplnil.

přehrát video
Atleti se těší na domácí HME

Medaile ale nemusí být pro Masláka jedinou motivací: myslet může i na překonání vousatého evropského rekordu Němce Thomase Schönlebeho 45,05 sekundy z roku 1988. Maslákův národní rekord 45,24 sekundy je druhým časem evropské historie, na víkendovém šampionátu byl Maslák jen o tři setiny pomalejší.

Nyní si musí hlavně dávat pozor na zdraví. I proto omezuje chůzi venku, pije zázvorový čaj s medem a citronem, jí ovoce, láduje se vitamíny. "Ale jinak nic výjimečného nedělám. Nedělám si z toho velkou hlavu, kdybych to moc řešil, tak bych něco tuplem chytil," mávl rukou.

Na HME neočekává žádné překvapení, jakým byl například ve Stockholmu do té doby absolutně neznámý Katařan Abdelalelah Harún (45,39). "Vypadá to, že přijedou bratři Borléeové z Belgie, kteří ale letos nemají oslnivou formu. Takže to jsem klidnej," pousmál se svěřenec Dalibora Kupky. 

Zdroj: ČTK

      Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

      Hlavní zprávy

      Načítám...

      Ouha, data se nepodařilo načíst.