ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Maslák běžel ve Stockholmu o sekundu pomaleji než katarský junior

Velikost textu:
aktualizováno 19. 2. 2015 21:43

Stockholm - Halový mistr světa Pavel Maslák vyhrál bez větších problémů svůj běh na halovém mítinku IAAF ve Stockholmu v času 46,38 sekundy, nebyl ale dnes nejrychlejší. V běhu B totiž senzačně vyhrál neznámý sedmnáctiletý katarský běžec Abdelalelah Harún v rekordu mítinku 45,39 sekundy, čímž se zařadil na dělené třetí místo světových tabulek.

Pavel Maslák
Pavel Maslák

O nový světový rekord v běhu na 5 000 metrů se postarala Genzebe Dibabaová z Etiopie, která dosáhla času 14:18,86 minuty. Dosud byla v hale na této nemistrovské trati nejrychlejší její krajanka Meseret Defarová v času 14:24,37. Mladší sestra Tiruneš Dibabaové si vytvořila absolutní osobní rekord o deset sekund. V historických tabulkách pod otevřeným nebem běžely rychleji už jen Defarová a právě světová rekordmanka Tiruneš Dibabaová.

Maslák zaznamenal nejhorší výkon sezony, ale podle všeho během závodu trochu šetřil síly, neboť ho o víkendu čeká v Praze ve Stromovce domácí šampionát.

Naopak Harún, kterého trénuje věhlasný kouč středních tratí Jama Aden, je teprve první rok mezi juniory a na oficiálních stránkách mezinárodní federace o něm nejsou žádné informace.

Druhý v běhu A za Maslákem, největším favoritem blížícího se halového mistrovství Evropy v Praze, byl naturalizovaný Brit Rabah Yousif (46,80), třetí místo obsadil Liemarvin Bonevacia z Nizozemska (47,23).

Maslák v letošní sezoně běžel nejrychleji na mítinku v Moskvě 45,80 sekundy, o dvě setiny pomalejší byl v Saské Kamenici. V současných evropských tabulkách je jasně nejrychlejší, na světě je sedmý. Jeho český rekord má hodnotu 45,24 sekundy ze Sopot, kde se loni stal halovým světovým šampionem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.