ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Na dopingu jsme se nepodíleli, odmítla obvinění ruská antidopingová agentura

Velikost textu:

Praha – Že se ruská antidopingová agentura podílela na krytí jednotlivých případů? Podle jejího současného šéfa Nikita Kamajeva jde o naprostý nesmysl a vymyšlenou informaci. Kauza, kterou vloni odstartoval dokument německých televizí ZDF a ARD, se týká řady známých sportovců.

Doping
Doping

Německý investigativní dokument obvinil na konci uplynulého roku Rusko ze systematického dopingu, korupce a vydírání. Podle odvysílaných materiálů v zemi existují tyto praktiky nejen v atletice, ale také v plavání, cyklistice, biatlonu, vzpírání nebo běhu na lyžích.

Bývalý činovník ruské antidopingové agentury Vitalij Stěpanov v dokumentu uvedl, že rozšířenou praxí je zejména uplácení za nezveřejnění dopingových případů nebo falšování výsledků zkoušek. Její Kamajev to nicméně kategoricky popřel.

"Všechna obvinění jsou vykonstruovaná a nezakládají se na skutečných důkazech. Jsme čistí a odolní vůči korupci," prohlásil.

Navzdory jeho tvrzení se velké skandály v ruském sportu dál hromadí. Z dopingu už byli usvědčeni i olympijští vítězové: steeplerka Julia Zarypovová a chodci Sergej Kirďapkin, Olga Kaniskinová a Valerij Borčin.

Na svou funkci pak rezignoval šéftrenér atletů Valentin Maslakov a odchod z postu předsedy ruského atletického svazu minulý týden naznačil i dlouholetý člen vedení světové atletiky Valentin Balachničev.

přehrát video
Ruská antidopingová agentura odmítla spoluúčast na krytí dopingu
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.