ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Maskotem domácího HME v atletice bude Krteček

Velikost textu:

Praha - Světoznámá kreslená postavička Krteček bude maskotem halového mistrovství Evropy v atletice, které se uskuteční v březnu v pražské O2 areně. Organizační výbor se na tom dohodl s Karolínou Milerovou, vnučkou autora figurky Zdeňka Milera. Po šampionátu bude Krtek symbolem celoročního svazového projektu Atletika pro děti.

přehrát video
Maskotem HME v Praze je Krteček

"Zeptali jsme se dětí, koho by si přály. Jejich první volba přišla právě na krtka, kterého mají rády, s kterým je spojena historie České republiky," řekl předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník. "Věříme, že bude motivací pro všechny děti," uvedl.

Veškerý zisk z prodeje produktů spojených s postavičkou bude věnován Nadaci Zdeňka Milera. "Všechny peníze z toho fondu půjdou na podporu atletiky a sportujících dětí," doplnila Karolína Milerová.

Přípravy halového ME jdou podle šéfa organizačního výboru Tomáše Janků podle plánu. "Ne vždy jde všechno dobře, ale cíle plníme. Za 57 dnů odstartujeme první disciplínu šampionátu," uvedl Janků. Necelé dva měsíce před šampionátem je prodáno 90 procent vstupenek, do prodeje ještě půjde dalších 2 000 vstupenek na slavnostní zahájení.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.