ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Zlatou tretru za rok ozdobí mistr Evropy Bondarenko

Velikost textu:
aktualizováno 27. 11. 2014 13:15

Ostrava - Další potvrzenou hvězdou atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava 2015 je ukrajinský mistr světa ve výšce Bohdan Bondarenko. Pětadvacetiletému úřadujícímu mistrovi Evropy s osobním rekordem 242 centimetrů se v závodě pokusí vzdorovat i nejlepší český výškař Jaroslav Bába. 

Bohdan Bondarenko
Bohdan Bondarenko

Rodák z Charkova během uplynulých dvou let vyhrál oba šampionáty a v kariéře již sedmkrát překonal 240 centimetrů, což je nejvíce ze současné garnitury výškařů. V historii je lepší pouze legendární Kubánec Javier Sotomayor.

Bondarenko vyhrál na Zlaté tretře už loňský i letošní ročník, a za rok tak bude atakovat vítězný hattrick. "Ostravu dobře znám. Znám sektor, detaily povrchu a taky atmosféru. Chtěl bych dosáhnout co nejlepšího výkonu a nabídnout divákům show, která by všechny zaujala. Myslím taky na rekordy, ale uvidíme, co se mi povede," uvedl Bondarenko, který letos v Ostravě skokem 233 centimetrů stanovil nový rekord mítinku.

přehrát video
Do Ostravy přijede na Zlatou tretru výškař Bondarenko

Bondarenko je po francouzském tyčkaři a světovém Atletovi roku 2014 Renaudu Lavilleniem a českém oštěpaři Vítězslavu Veselém třetím velkým jménem pro Zlatou tretru. Tím největším by se měl stát jamajský sprinter Usain Bolt, který minulé dva ročníky na poslední chvíli vynechal.

"Trénuje a je v pořádku. Koncem ledna chce formovat s nějakými jistotami svůj program a s Ostravou do jisté míry počítá. Do třetice to snad vyjde, ale už víme, že po tom všem, co absolvoval, to je na hraně. Příští rok má ale vrchol v podobě mistrovství světa, což letos neměl," řekl Juck.

Premiéru si na mítinku odbude ženská chůze s juniorskou světovou rekordmankou Anežkou Drahotovou, bronzovou medailistkou z mistrovství Evropy v Curychu. Pořadatelé připraví trať na 3 kilometry. "Zařazení chodeckého závodu do tak prestižního mítinku mě překvapilo a potěšilo. Bude to pro mě možnost se ukázat českým fanouškům. Myslím si, že i zájem špičkových světových závodnic o start bude velký," řekla Drahotová. 

Zlatá tretra se příští rok uskuteční 26. května. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.