ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Pohlmann má po disku i oštěpařský bronz z paralympiády

Velikost textu:
aktualizováno 16. 9. 2008 09:54

Peking - Český vozíčkář Rostislav Pohlmann získal na paralympijských hrách v Pekingu svoji druhou vrhačskou medaili, stejně jako v hodu diskem obsadil třetí místo i v dnešní oštěpařské soutěži. V závodě sloučených skupin F57/58 vylepšil český rekord na 39,85 metru, počtvrté za sebou se z vítězství radoval Íránec Džáberí.

Paralympionik Rostislav Pohlmann
Paralympionik Rostislav Pohlmann

"Když jsem hodil přes 39 metrů, byl jsem v šoku. Vůbec jsem to nečekal," řekl spokojený Pohlmann spolupracovníkovi ČTK. Medaili získal i přesto, že s oštěpem přes měsíc vůbec netrénoval. A to ani v dějišti her. "Ani trochu jsem neměl náladu. Byl jsem úplně vyždímaný z disku. Prostě jsem si řekl, buď se naostro trefím, anebo ne," prozradil Pohlmann.

Ve vrhu koulí obsadil čtvrté místo Aleš Kisý, ale po závodě se zlobil na rozhodčího. Ten mu nejprve neuznal první pokus kvůli posunu házecí stolice, v další vrzích musel mít Kisý zařízení posunuté oproti ostatním závodníkům dozadu. Od medaile jej přitom dělily čtyři centimetry.

"Je to obrovská nespravedlnost. Když jsem chtěl, aby mi ukázal, podle jakého pravidla mi první pokus neuznal, nic neřekl a jen se mi vysmíval. Pak jsem měl stolici posunutou o dvanáct centimetrů a vinou tohoto rozhodnutí mi utekla medaile. Mohl jsem být s přehledem druhý," zlobil se Kisý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.