ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Oštěpaři Musilovi těsně unikla bronzová medaile

Velikost textu:

Peking - Úspěšný český reprezentant Roman Musil se dnes přiblížil ke své druhé medaili na probíhajících paralympijských hrách v Pekingu. V hodu oštěpem skončil na čtvrtém místě, když svým nejdelším pokusem 25.06 metrů a ziskem 1158 bodů zaostal za třetím francouzem Jeanem-Pierrem Talatinim o 11 bodů.

Roman Musil
Roman Musil

Dnešním výkonem Musil dosáhl svého letošního maxima, které vylepšil o tři metry. "Srovnal jsem si to v hlavě včas. Takže jsem mohl ostatním oštěpařům ukázat, že ještě nepatřím do starého železa," komentoval závod sedmatřicetiletý atlet. Po zisku bronzové medaile z hodu diskem zakončil Musil dnešním závodem své účinkování na pekingských hrách. Vyjádřil přání, že by se rád zúčastnil i příští olympiády v Londýně. "Teď se nejvíce těším na odpočinek a svou rodinu. Teprve potom mi zřejmě dojde, co jsem dokázal," vyjádřil český reprezentant.

Další česká účastnice dnešních závodů, běžkyně Miroslava Sedláčková, dosáhla v rozběhu dvoustovky taktéž svého nejlepšího výkonu v sezóně. Na dráze Ptačího hnízda zaběhla závod v čase 28,47 sekundy, díky němuž obsadila 9. místo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.