ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Běžeckou Grand Prix v Praze vyhráli Keňané v traťových rekordech

Velikost textu:
aktualizováno 6. 9. 2014 21:30

Praha - Keňští běžci ovládli stejně jako loni závod Birell Grand Prix Praha na 10 kilometrů v centru metropole a navíc vylepšili traťové rekordy. Cílem proběhl jako první Geoffrey Ronoh v čase 27:28 a porazil o čtyři sekundy držitele nejrychlejšího maratonského času v historii krajana Geoffreyho Mutaie. Třetí skončil další Keňan Nicholas Kipchirchir.

Birell Grand Prix 2014
Birell Grand Prix 2014

Mezi ženami, které běžely desítku v rámci Grand Prix po loňské premiéře teprve podruhé, byla nejrychlejší Corretti Jepkoechová za 31:05. V ženské kategorii obsadily Keňanky prvních pět míst, v mužském závodu byli jejich krajané na prvních šesti pozicích.

Nejlepšími českými závodníky byli mistři republiky v běhu na 10.000 metrů na dráze Milan Kocourek a Lucie Sekanová, která byla celkově devátá. Kocourek doběhl jako dvacátý z mužů v čase 30:26. "Večerní závod je pro mě jako ušitý. Dva roky jsem na tomhle závodě měl smůlu, konečně se to zase podařilo," pochvaloval si Kocourek. "Jsem spokojený. S časem pod třicet minut bych byl spokojenější, ale nechal jsem se strhnout atmosférou a začátek jsem měl hodně rychlý. Ke konci mi trochu docházely síly," uvedl.

V polovině trati byla z českých žen ještě nejlepší Anežka Drahotová, nejlepší domácí závodnice při jarním Pražském půlmaratonu. Všestranná sportovkyně, která v srpnu získala bronz v chůzi na mistrovství Evropy a nyní ji čeká světový šampionát v silniční cyklistice, nakonec byla dvanáctá a našla tři české přemožitelky.

Vítězný Ronoh, který před pár týdny překvapil v Olomouckém půlmaratonu, kde jako vodič porazil všechny včetně světového rekordmana Wilsona Kipsanga, překonal o šest sekund dosavadní pražské maximum krajana Philemona Lima z roku 2011. Jepkoechová zlepšila o 55 sekund loňský výkon jiné Keňanky Josephine Chepkoechové.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.