Další dopingový případ. Testem neprošla bývalá mistryně světa Montshová

Glasgow – Na Hrách Commonwealthu byla odhalena již druhá dopingová hříšnice. Nejnověji v sítích komisařů uvázla bývalá mistryně světa v běhu na 400 metrů Amantle Montshová z Botswany a je provizorně suspendována. Jednatřicetiletá běžkyně požádala o analýzu kontrolního vzorku, jejíž výsledek bude znám v pondělí.

Amantle Montshová
zdroj: ČTK/AP autor: Lee Jin-man

Montshová v úterý skončila v Glasgow čtvrtá ve finále čtvrtky a právě po ní vyšlo najevo, že neprošla následnou kontrolou.

První dopingový prohřešek měla ve Skotsku na svědomí teprve šestnáctiletá vzpěračka Chika Amalahaová z Nigérie, vítězka kategorie do 53 kg.

To atletka z Botswany patří mezi špičkové světové čtvrtkařky, po zlaté medaili na MS v roce 2011 v Tegu skončila o dva roky později na šampionátu v Moskvě stříbrná. Na Hrách Commonwealthu obhajovala titul z Dillí. Dopingový test odhalil v jejím těle zakázaný stimulant metylhexanamin.