ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Veleúspěšní mladí atleti se vrátili z juniorského MS

Velikost textu:

Praha - Česká výprava atletů se vrátila z amerického Eugene, kde na světovém šampionátu juniorů vybojovala tři cenné kovy: chodkyně Anežka Drahotová a desetibojař Jiří Sýkora zlaté a výškařka Michaela Hrubá stříbrnou medaili.

přehrát video
Výprava mladých atletů se z MS vrátila se třemi medailemi

Tři cenné kovy ze světového šampionátu juniorů Česká republika nepamatuje. Na zlato naposledy dosáhla Denisa Rosolová, tehdy ještě pod jménem Ščerbová. V Eugene stejné umístění zopakovala nejdříve ve světovém juniorském rekordu Drahotová. "Ne že bych to úplně plánovala, ale říkala jsem si, že jsem dobře připravená. Hrozně jsem se těšila. Věřila jsem si, že když by byly dobré podmínky, což byly, mohlo by to vyjít," komentovala úspěch česká chodkyně.

V rekordu šampionátu zlato získal i Sýkora. "První den nebyl podle představ. Naštěstí druhý vyšel docela dost a to mě zachránilo," usmíval se. Po ramenou ho po návratu doslova i obrazně poplácal legendární Tomáš Dvořák. "On je typ, který to určitě ještě dokáže zhodnotit v budoucnu. Pevně věřím tomu, že bude schopen se přiblížit a třeba i překonat český rekord," řekl Dvořák.

Třetí medaili vybojovala pro české barvy výškařka Hrubá, která skončila druhá. Sýkoru a Drahotovou nyní čeká seniorský evropský šampionát v Curychu.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.