ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Maslák musel kvůli zraněnému stehennímu svalu ukončit sezonu

Velikost textu:

Praha - Místo avizovaného návratu na atletickou dráhu musel čtvrtkař Pavel Maslák ukončit sezonu a nebude tak na srpnovém šampionátu v Curychu obhajovat titul mistra Evropy. Důvodem je zranění pravého zadního stehenního svalu, s kterým český rekordman laboruje od konce května. "Zranění není doléčené natolik, aby mohl mít dost času kvalitně se připravit na mistrovství Evropy," uvedl Maslákův manažer Alfons Juck.

Pavel Maslák
Pavel Maslák

"Musím se s tím smířit a dívat se na věci pozitivně. Titul mistra Evropy už mám, tak to až tak nebolí, jako kdyby se mi to stalo například v olympijském roce," uvedl halový mistr světa Maslák. Ten má teď před sebou další pauzu a až po úplném vyléčení zahájí přípravu na halovou sezonu 2015. V ní má jediný cíl - získat na domácím šampionátu v Praze halový titul mistra Evropy.

Třiadvacetiletý Maslák se zranil na Evropském poháru klubů v Portugalsku, na kterém si natrhl sval. Z velkých závodů kvůli tomu pak přišel o Diamantovou ligu v Eugene, Zlatou tretru, Memoriál Josefa Odložila i mistrovství Evropy družstev. Od poloviny června už ale trénoval a na tento pátek ohlásil návrat, už v pondělí však přihlášku na Diamantovou ligu v Monaku stáhl. Na tréninku totiž opět začal cítit bolest v postiženém místě.

přehrát video
Vyjádření Pavla Masláka
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.