ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Překážky a výška super, dálka bombastická, hodnotí po životním závodu Klučinová

Velikost textu:

Kladno - Eliška Klučinová má za sebou takřka ideální sedmiboj. Na mítinku v Kladně zlepšila český rekord v závodu, v němž prý neměla moc rezerv. Před sebou má ale ještě dva měsíce, aby vyladila formu na mistrovství Evropy v Curychu. Potěšily ji tři osobní rekordy, nadchl skok do dálky. Malé rezervy cítí v kouli, oštěpu a v závěrečném běhu na 800 metrů, meta 6500 bodů podle ní není v nedohlednu.

Eliška Klučinová
Eliška Klučinová

"Překážky a výška super, dálka byla bombastická," vyjádřila Klučinová nejlepší výsledky víkendu. Naopak "schovaných" 40 bodů je určitě v oštěpu. "Ale tam se trošku potýkám s bolavým ramenem. Tam ty rezervy moc nejsou. Určitě by se dalo přitlačit v kouli. A osmistovka. Ale to až v srpnu na ME, na to jsem teď neměla," řekla po českém rekordu 6460 bodů, čímž vlastní maximum z loňského MS v Moskvě zlepšila o 128 bodů.

V Kladně vyhrála po letech 2010 a 2012 potřetí. Český rekord na tomto mítinku vyrovnala (6268) poprvé před čtyřmi lety, před dvěma lety se v čele tabulek osamostatnila (6283) a loni národní maximum zlepšila podruhé. "Těch bodů jsem nasbírala docela dost a musím říct, že mě to velice překvapilo. I když jsem měla v plánu útočit na svůj rekord, tak mě nikdy nenapadlo, že to bude o takovýhle kus," uznala Klučinová. "Ale do každého závodu jde člověk samozřejmě s tím, že by se chtěl zlepšit," uvedla.

přehrát video
Klučinová překonala český sedmibojařský rekord

Dařilo se jí od první disciplíny, což mělo pozitivní vliv na její psychiku. "Hodně jsem se uklidnila po překážkách, protože s těmi bojuju celý život. Pak jsem se hodně uklidnila na výšce. V zimě jsem měla problémy s kotníkem, jen jsem si trošku pokazila techniku," komentovala. V oštěpu si prožila špatnou chvilku v prvním hodu na hranici 36 metrů. "To mi trošku zatrnulo. Ne že bych si věřila na padesát metrů, ale doufala jsem, že k těm pětačtyřiceti by to mohlo letět. Ale jeden pokus vyšel a bylo to super," hodnotila.

Rekord měla prakticky v kapse už před osmistovkou, přesto Klučinová začala věřit až před cílem. "Už jsem párkrát běžela hrozně, už mě párkrát také vyřadilo z běhu píchání na boku, což jsem dneska trochu cítila. Ale řekla jsem si: Ježiš, už je to jenom čtyři sta metrů, to snad dám. Podařilo se," radovala se. "Teď si to užívám. Je to super. Ještě na mě čekají lidi, kteří chtějí něco podepsat, blízcí přátelé, s těmi jsme se objali. Je to super," dodala.

Nyní ji nejspíš bude čekat přemlouvání od šéftrenéra reprezentace Tomáše Dvořáka, který ji chce získat na mistrovství Evropy reprezentačních týmů příští víkend. A rovnou na dvě disciplíny, výšku a dálku, v nichž je aktuálně v České republice nejlepší. "Výška mi týden po víceboji nikdy nejde a mám trochu problémy s achillovkou, takže asi radši dám přednost specialistkám," řekla. Před srpnovým ME možná ještě absolvuje Evropský pohár ve vícebojích. "Ale ještě to není úplně stoprocentní, musím přitrénovat," dodala.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.