ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Bolt na Zlaté lize v Bruselu opět porazil Powella, vyhrál za 9,77

Velikost textu:

Brusel - Jamajčan Usain Bolt vyhrál na závěrečném mítinku atletické Zlaté ligy v Bruselu běh na 100 metrů v čase 9,77 sekundy, kterým zaostal za svým světovým rekordem z Pekingu o osm setin. Olympijský vítěz musel po nejpomalejší startovní reakci ze všech devíti sprinterů dlouho dotahovat ztrátu na vedoucího krajana Asafa Powella, ale před cílem ho dokázal předstihnout.

Usain Bolt
Usain Bolt

Powell ve více než metrovém protivětru nakonec prohrál s Boltem o šest setin sekundy. Z původně avizovaného souboje obou elitních Jamajčanů s Američanem Tysonem Gayem sešlo, protože mistr světa svůj start den před závodem zrušil.

Vedle mužské stovky je dnes v Bruselu hlavní pozornost upřena na boj o milionový jackpot, o který se ucházejí chorvatská výškařka Blanka Vlašičová a keňská půlkařka Pamela Jelimová. Obě svou disciplínu na dosavadních letošních mítincích Zlaté ligy vyhrály pětkrát, a pokud se jim to podaří i pošesté, dostane každá půl milionu dolarů. Obě už letos opakovaně atakovaly světový rekord, Jelimová se k historickému času Jarmily Kratochvílové přiblížila na 73 setin.

V doprovodném programu se před 47.000 diváků na vyprodaném stadionu vítězně rozloučila s kariérou domácí sprinterka Kim Gevaertová. Třicetiletá dvojnásobná mistryně Evropy vyhrála stovku v čase 11,25 sekundy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.