ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Špotáková nestačila na soupeřky v Lausanne

Velikost textu:

Lausanne (Švýcarsko) - Olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková neuspěla proti svým největším soupeřkám. Na mítinku kategorie Super Grand Prix v Lausanne ji přehodila jak Ruska Maria Abakumovová, tak německá dvojice Steffi Neriusová a Christine Obergföllová. Výkonem 62,24 metru se tak musela česká oštěpařka spokojit se čtvrtým místem.

Barbora Špotáková
Barbora Špotáková

"V rozcvičení jsem se cítila dobře a musím říct, že mi to i vcelku 'lítalo'. Bohužel v soutěži jsem netrefila ani jeden pokus. Ten nejdelší byl 'zajišťovák' na finále. Technicky musím zhodnotit, že to byla hrůza. Přirovnala bych to asi k mému výkonu v Bílině před OH. Věřím, že v Jablonci, před domácím publikem, to bude lepší," uvedla v tiskové zprávě pekingská vítězka.

Poolympijská únava se projevila na většině závodnic, když ani Němky nedokázaly zopakovat víkendové hody na hranici 69 metrů. Abakumovové, která přišla o olympijské zlato až v poslední sérii, stačilo k prvenství dnes 66 metrů a devět centimetrů. V průběhu mítinku se představí vedle 19 olympijských vítězů také výškař Tomáš Janků.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.