ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Arbitrážní soud očistil jamajskou sprinterku Campbellovou-Brownovou

Velikost textu:

Kingston - Sportovní arbitráž CAS definitivně očistila jamajskou sprinterku Veroniku Campbellovou-Brownovou. Atletická hvězda podle informací svého právníka Howarda Jacobse nepřijde po dopingové kauze o žádný z dosažených úspěchů a může pokračovat v kariéře. "Můžu potvrdit, že Veronica byla očištěna. Její výsledky platí v původní podobě a okamžitě může závodit," řekl advokát, podle kterého se jednatřicetiletá Campbellová-Brownová chystá startovat na březnovém světovém halovém mistrovství světa v Sopotech.

Jamajská sprinterka Veronica Campbellová-Brownová
Jamajská sprinterka Veronica Campbellová-Brownová

Trojnásobná olympijská vítězka odevzdala pozitivní vzorek v květnu na mítinku v Kingstonu. V jejím těle byla zjištěna zakázaná diuretika, která sice sama o sobě nemají povzbuzující účinky, ale mohou sloužit k maskování nedovolených podpůrných prostředků.

Od července měla Campbellová-Brownová pozastavenou činnost, v říjnu jí disciplinární komise jamajského svazu udělila napomenutí. Rozhodnutí musela potvrdit mezinárodní federace IAAF, která podle BBC případ předala CAS. "V posledních měsících jsem si toho hodně vytrpěla, ale moje víra, rodina i přátelé zůstávali se mnou," uvedla sprinterka.

Veronica Campbellová-Brownová:

Veronica Campbellová-Brownová"Nejvyšší možný soud, který my atleti máme k dispozici, promluvil a já mohu pokorně prohlásit, že potvrdil mou nevinu. Příliš si cením čistotu sportu a své svědomí, než abych se uchýlila k zakázaným prostředkům."

Podle advokáta Jacobse může být odůvodnění verdiktu k dispozici až za několik měsíců, protože případ byl projednán zrychleně mezi 19. a 22. únorem. "Ale je zřejmé, že bude odkazovat na základní chyby při odběru a nakládání s odebraným vzorkem moči," prohlásil.

Dvojnásobná juniorská mistryně světa z roku 2000 vybojovala v seniorské kariéře sedm medailí na olympijských hrách (3-2-2) a devět na světových šampionátech (2-7-0).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.