ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Špotáková si ještě letos věří na další sedmdesátku

Velikost textu:

Praha - Olympijská šampionka Barbora Špotáková zřejmě nebude mít ve víru oslav příliš času na trénink, ale věří, že oštěp v této sezoně ještě jednou pošle za sedmdesátimetrovou hranici. V září ji postupně čekají mítink Super Grand Prix v Lausanne, Jablonecký oštěp na domácí půdě a Světové atletické finále ve Stuttgartu.

Barbora Špotáková
Barbora Špotáková

Loni se jí podařilo po zlaté medaili na mistrovství světa v Ósace vylepšit ve Stuttgartu český rekord o dalších pět centimetrů na 67,12 metru. Cítí, že by se jí daleký hod mohl podařit i tentokrát. "Loni jsem ve Stuttgartu hodila daleko taky z takového uvolnění. Myslím, že přes těch sedmdesát by to letos ještě mohlo letět. Vždycky se mi dobře závodilo na podzim, takže nějaký dobrý výkon bych ještě předvést mohla," uvedla na dnešní tiskové konferenci po příletu z Pekingu. 

Před závěrečnými závody neplánuje žádný intenzivní trénink stejně jako po loňském MS. "Přece jenom to napětí do olympiády bylo tak výživné, že trocha odpočinku určitě neuškodí. Jednou má člověk natrénováno, tak ta forma tam je a není potřeba to nějak výrazně hrotit," prohlásila. 

Od čtvrtečního triumfu se zastavila, až když krátce před sobotní půlnocí pekingského času nasedla do letadla směr Praha. "Bylo toho hrozně moc a snad poprvé v životě jsem se těšila do letadla, že si tam odpočinu a nebudu muset být pořád ve střehu," vyprávěla. Teď ji čekají oslavy na domácí půdě, ale konkrétní představu o nich nemá. Chystá se slavit na etapy v Praze, u přítele Lukáše v Sýkořici, u bratra v Ústí nad Labem i v oblíbené hospodě U Pinkasů. 

Úřadující mistryně světa i olympijská vítězka bude v příští sezoně obhajovat dobyté pozice, ale nechce se připravovat tak intenzivně jako před OH. "Určitě to nebudu výrazně hrotit co se týče soustředění, kterých letos bylo opravdu hodně. Před olympiádou to bylo docela pod tlakem už od jara. Nechtěla bych, aby to příští rok bylo takhle našlapané, chtěla bych to trošku klidnější," uvedla sedmadvacetiletá evropská rekordmanka.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.