ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

Dibabaová překonala ve Švédsku světový rekord, Maslák vyrovnal ten český

Velikost textu:

Stockholm – Před týdnem překonala světový halový rekord na 1500 metrů, na mítinku ve Stockholmu Etiopanka Genzebe Dibabaová vylepšila nejrychlejší čas historie i v běhu na 3000 metrů, kdy cílovou čáru proťala v čase 8:16,60 minuty. Skvělým výkonem se blýskl Pavel Maslák, který vyrovnal časem 45,66 sekundy vlastní český rekord v běhu na 400 metrů

Etiopanka Genzebe Dibabaová
Etiopanka Genzebe Dibabaová

Maslák běžel druhou čtyřstovku v této halové sezoně a týden starý výkon z Düsseldorfu zlepšil o 15 setin, přesto zůstal na třetím místě aktuálních světových tabulek. Závod ve Švédsku vyhrál o 23 setin před bronzovým medailistou z olympijských her v Londýně Luguelínem Santosem z Dominikánské republiky.

Dibabaová má letos fantastickou formu. Před týdnem v Karlsruhe zlomila časem 3:55,17 o více než tři sekundy halový světový rekord na 1500 metrů, jehož držitelkou byla od roku 2006 Ruska Jelena Sobolevová (3:58,28). Tentokrát vymazala z tabulek čas krajanky Meseret Defarové z roku 2007, která byla o více než sedm sekund pomalejší.

Vlastní osobní rekord si Dibabaová zlepšila o více než jedenáct a půl sekundy a její dnešní výkon je čtvrtým nejrychlejším časem všech dob. Pod otevřeným nebem byly v historii rychlejší jen tři Číňanky z památného závodu v Pekingu v roce 1993.

Tyčkařka Jiřina Svobodová, která minulý týden v pátek překonala v Drážďanech český halový rekord 471 centimetrů, opět atakovala národní maximum, ale 472 nezdolala. Výkonem 464 cm skončila třetí za Němkou Silke Spiegelburgovou a Řekyní Nikolétou Kyriakopúluvou (oba 472).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.