ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
Beskydská laťka

Greenová se blýskla 3. nejlepším výkonem roku

Velikost textu:
aktualizováno 29. 1. 2014 22:00

Frýdek-Místek - Americký favorit Erik Kynard ovládl 22. ročník halového mítinku Beskydská laťka ve Vendryni. První podnik dvoudílné Moravské výškařské tour vyhrál výkonem 227 centimetrů. Mezi ženami zvítězila Švédka Emma Greenová-Tregarová, která skočila 197 cm. Dvoudílná tour v sobotu vyvrcholí v Hustopečích.

Patnáct stovek diváků v tenisové hale ve Vendryni u Třince vidělo triumf favoritů i zmar českého želízka v ohni Jaroslava Báby, který se nestačil zotavit z virózy a výkonem 216 cm skončil desátý. "Je mi líto, že jsem toho ve skvělé atmosféře fanouškům nemohl předvést více, ale celý týden bojuji s nějakým bacilem a po zdravotní stránce na tom nejsem dobře," řekl Bába. O limit pro halové mistrovství světa v Sopotech 230 centimetrů musí bojovat na dalších mítincích.

Pozornost publika na sebe strhly obě hlavní tváře mítinku Kynard a Greenová-Tregarová, rekordy Beskydské laťky však nebyly ani ohroženy. Stříbrný olympijský medailista se sice snažil vyrovnat své letošní halové maximum 233 centimetrů, ale laťka ho nepustila výše než na 227. Pět dalších závodníků skočilo o tři centimetry méně. "Skvělý závod s parádní kulisou. Jediným problémem dneska byl můj zadek. Do příštího roku se pokusím něco shodit a pak skočím určitě výše," usmíval se Kynard.

Mezi ženami zase neměla konkurenci bronzová medailistka z loňského halového mistrovství Evropy v Göteborgu. Greenová-Tregarová zaznamenala skokem přes 197 centimetrů třetí nejlepší výkon roku, ale na dvou metrech už neuspěla. "V minulosti se mi tu nikdy nedařilo. Až letos jsem přijela sama bez doprovodu manžela a trenéra, a možná, že tohle je recept. Asi mě rozptyluje. Výsledkem jsem příjemně překvapena," usmívala se švédská výškařka.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.