ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Diskařka Cechlová je svým výkonem zklamaná

Velikost textu:

Peking/Praha - Diskařka Věra Cechlová získala v olympijském finále páté místo a je v dosavadním průběhu her nejúspěšnější atletka. Na bronzovou medaili potřebovala ke svým 61,75 metrům přidat pouhých 84 cm. Cítí proto velké zklamání, patřila k velkým favoritům, očekávalo se, že by mohla útočit i na zlaté umístění.

Diskařka Věra Cechlová
Diskařka Věra Cechlová
Otevřít galerii
 • Diskařka Věra Cechlová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Věra Cechlová autor: -, zdroj: www.atletika.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/351/35009.jpg?1218040454

"Nebudu zastírat, že cítím zklamání, chtěla jsem bojovat o medaili, ale výkony, které jsem předvedla nestačily," podotýká smutně Cechlová a dodává: "Adeptek na medaili bylo hodně, takže to neberu jako velký neúspěch. Je to prostě smůla." Na medailové umístění přitom byl potřeba spíše průměrný výkon, což byl velký nápor na psychiku.

"Všichni cítili, že stačí hodit průměrně a mít olympijskou medaili. Tím, že se to zdálo tak blízko, to všichni kazili technicky," analyzuje včerejší závod Cechlová. Právě v nedostatečném soustředění na techniku vidí příčinu svého neúspěchu.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.