ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Hejnová musela s prasklou kostí u prsteníčku levé nohy na operaci

Velikost textu:
aktualizováno 6. 1. 2014 20:52

Praha – Atletická mistryně světa Zuzana Hejnová se podrobila operaci prasklé zánártní kůstky u prsteníčku levé nohy. O tomto způsobu léčby rozhodlo pod vedením Pavla Koláře lékařské konsilium v pražské nemocnici v Motole, kde se zákrok uskutečnil. Evropská atletka roku kvůli zranění musí vynechat celou halovou sezonu.

Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová

Hejnová si zranění přivodila na tréninku v atletické hale na pražském Strahově. "Trénovala jsem a při čtvrtém úseku jsem najednou pocítila prasknutí v nártu," uvedla Hejnová. Rentgenové vyšetření v motolské nemocnici odhalilo prasklou kost u prsteníčku levé nohy.

Úspěšný chirurgický zákrok by měl léčbu a následnou rekonvalescenci urychlit. Zranění by totiž Hejnovou mohlo připravit třeba až o tři měsíce tréninku, neboť konzervativní léčba by si vyžádala sádru nejméně na šest týdnů. Bez ní se bude moci atletka udržovat v kondici alespoň při určitých činnostech. "Zatím ale nevíme žádné podrobnosti, zítra budeme moudřejší. Kromě operatérů by se k tomu měla vyjádřit i Zuzka," uvedla mluvčí Českého atletického svazu Karolína Farská.

Sedmadvacetiletá Hejnová loni vyhrála všech 13 závodů, k nimž nastoupila. Stala se mistryní světa a celkovou vítězkou Diamantové ligy, český rekord posunula až na 52,83 sekundy. Vyhrála i anketu o nejlepší evropskou atletku roku. V halové sezoně hodlala vyzkoušet běh na 800 metrů.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.