ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Ženskou stovku vyhrála Fraserová, krajanka Bolta

Velikost textu:
aktualizováno 17. 8. 2008 18:26

Peking – Shelly-Ann Fraserová z Jamajky vyhrála ženský sprint na 100 metrů. Krajanka vítěze mužské obdoby téže disciplíny Usaina Bolta doběhla do cíle po 10,78 sekundy. O druhé místo se podělily další dvě Jamajčanky, Sherone Simpsonová a Kerron Stewartová, které dosáhly zcela shodného času 10,98 sekundy a nerozhodl ani záběr cílové kamery.

Shelly Ann Fraserová
Shelly Ann Fraserová

Když Jamajčanky obsadily všechny stupně vítězů, způsobily, že poprvé od olympiády v Moskvě 1980 na nich chyběly Američanky. Ty
ve finále utrpěly těžký debakl, protože rovněž startovaly ve třech. Lauryn Williamsová, jež obhajovala stříbro z Atén, a Muna Leeová doběhly hned za Jamajčankami, Torri Edwardsová skončila osmá. Na šesté místo dosáhla Britka Kwakyeová, na sedmé potom Bahamanka Fergusonová-McKenzieová.

Právě americká výprava se po doběhnutí odvolala proti výsledkům. Závod měl být podle ní zastaven, neboť Edwardsová podle vlastních slov ulila start. Pořadatelé ale protest zamítli.

Poprvé v historii se na stupních vítězů ženské stovky sešly tři závodnice z jedné země, jenom zřídka se podařil "double" jedné země v mužském i ženském závodě téže disciplíny, vždy se to navíc podařilo Američanům.

Jediný rozdíl mezi mužským a ženským závodem byl ten, že se Fraserové nepodařilo překonat světový ani olympijský rekord. Ty se nezměnily již od roku 1988, kdy oba překonala Američanka Florence Griffith-Joynerová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.