ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Šebrle dostal armádní medaili za zásluhy, pak slavil výročí Dukly

Velikost textu:

Praha - Po sedmnácti letech v Dukle odejde bývalý desetibojařský král Roman Šebrle koncem roku do výsluhy. Armáda dnes ocenila olympijského vítěze a někdejšího mistra světa za to, jak ji reprezentoval, a udělila mu čestný odznak za zásluhy I. stupně.

Roman Šebrle přebírá ocenění za zásluhy
Roman Šebrle přebírá ocenění za zásluhy

"Když už s atletikou končím, tak je pro mě čest a cením si, že se Dukla potažmo armáda se mnou dokáže takhle rozloučit," řekl major Šebrle, který už v minulosti dostal mimo jiné medaili prezidenta republiky za zásluhy II. stupně.

Osmatřicetiletý Šebrle letos v červnu oznámil, že končí atletickou kariéru, během které získal zlato na olympiádě v Aténách 2004, na mistrovství světa v Ósace 2007 a z vrcholných akcí přivezl celkem osmnáct medailí, z toho polovinu zlatých. V roce 2001 překonal v Götzisu jako první na světě hranici 9 000 bodů.

přehrát video
Dukla slaví výročí, Šebrle dostal medaili

Prakticky celý sportovní život spojil s Armádním sportovním centrem. První rok absolvoval i klasickou vojnu a neměl problém se podřídit vojenskému drilu. "S kariérou jsem začínal, nic jsem neznamenal a na vojnu jsem musel. Vzpomínky mám zajímavé a pěkné. A lepší bylo jít na Duklu, kde se dalo trénovat," řekl.

S Duklou zůstane Šebrle v kontaktu i nadále a kvitoval i výstavu fotografií, která mapuje historii a úspěchy armádního sportu od roku 1948. Tehdy vznikl Armádní tělocvičný klub, jež je dnešním Armádním sportovním centrem Dukla. "Je potřeba ukázat, že Dukla existuje v součinnosti s armádou a pokud chce někdo dělat vrcholový sport, tak musí jedině na Duklu."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.