ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Nejrychlejší atlet Bolt se v Pekingu zúčastní také stovky

Velikost textu:

Peking - Světový rekordman v běhu na sto metrů Usain Bolt se nakonec rozhodl zúčastnit závodu v této disciplíně i na nadcházejících olympijských hrách. Jednadvacetiletý závodník z karibského "ostrova sprinterů" se dlouho rozhodoval, zda se nebude soustředit pouze na dvoustovku, nakonec se kývnul pro účast v závodě na nejkratší běžecké trati.

Usain Bolt
Usain Bolt
Otevřít galerii
 • Usain Bolt autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/245/24426.jpg?1212304084
 • Logo Olympijských her v Pekingu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Informaci o Boltově rozhodnutí uvedl jeho osobní trenér Glen Mills. Vysoký Bolt byl spíše známý jako specialista na dvoustovku až do 31. května letošního roku. V závodě v New Yorku dokázal tehdy zaběhnout 100 metrů za 9, 72 sekundy a vytvořil stávající světový rekord. Na trůně pro nejrychlejšího muže planety tak vystřídal svého krajana Asafu Powella.

Královská atletická disciplína se tak na vrcholné sportovní události může těšit na souboj obou jamajských hvězd a Američana Tysona Gaye, který letos s nedovolenou podporou větru zaběhl vůbec nejrychlejší čas historie 9,68. V regulérních podmínkách zvládl stovku nejlépe za 9,77. Je ale otázkou, jak se trojnásobný mistr světa z Osaky dá do pořádku po svalovém zranění z domácí kvalifikace.

Bolt je aktuálně majitelem nejrychlejších časů sezony na obou sprinterských tratích, a má předpoklady k tomu, aby získal sprinterský double. To se na olympiádě naposledy podařilo slavnému Carlu Lewisovi v roce 1984 v Los Angeles.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.