ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Svobodová skočila v Plzni český rekord 476 cm

Velikost textu:
aktualizováno 4. 9. 2013 21:42

Plzeň - Jiřina Svobodová překonala na mítinku v Plzni o jeden centimetr český rekord ve skoku o tyči. Na první pokus zdolala laťku ve výšce 476 centimetrů a vymazala z čela českých tabulek Kateřinu Baďurovou. Ta dosavadní maximum vytvořila na mistrovství světa v Ósace v roce 2007, kde tehdy prohrála pouze s Ruskou Jelenou Isinbajevovou.

Jiřina Svobodová
Jiřina Svobodová

Specializovaný tyčkařský mítink na stadionu ve Skvrňanech organizuje Svobodové otec František Ptáčník. "Dnes byly úplně perfektní podmínky - publikum, vítr do zad, navíc doma, jsem nadšená," řekla Svobodová.

V sezoně, která nepatřila mezi její nejpovedenější, proto dnešní výkon loňskou mistryni Evropy z Helsinek hodně překvapil. "Ani nevím, jak jsem to skočila. Ale byl to asi můj technicky nejlépe povedený skok v sezoně," uznala.

Svobodová se ještě třikrát neúspěšně pokoušela o 481 centimetrů. "Letos jsem byla před závody vždy strašně nervózní, ale dnes jsem do toho šla hodně uvolněně. Asi je to tím, že už máme po vrcholné akci a už to z člověka tak nějak spadne. Já si to strašně užívala," řekla tyčkařka, která si loňský osobní rekord vylepšila o čtyři centimetry.

přehrát video
Svobodová zdolala český rekord ve skoku o tyči
Zdroj: ČT sport, ČTK, Radiožurnál

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.