ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Chodkyně Drahotovy zářily: Anežka vyhrála MEJ, Eliška byla třetí

Velikost textu:
aktualizováno 18. 7. 2013 19:29

Rieti (Itálie) - Talentovaná česká chodkyně Anežka Drahotová vyhrála na juniorském mistrovství Evropy v italském Rieti závod na 10 000 metrů a vybojovala svou první velkou medaili v kariéře. Její úspěch podtrhla třetím místem sestra Eliška.

Chodecký závod
Chodecký závod

Vítězka navíc vylepšila časem 44:15,87 vlastní český rekord, který měl z loňska hodnotu 46:29,95 minuty. Eliška Drahotová došla do cíle v osobním rekordu 44:45,27.

Anežka Drahotová, která v pondělí oslaví 18. narozeniny, byla dosud šestá na loňském mistrovství světa juniorů a stejnou pozici obsadila i na předloňském MS do 17 let. Tentokrát ale nedala soupeřkám šanci.

Od začátku závodu šla na první pozici a postupně setřásla obě silné Rusky. Druhá byla v cíli Oksana Goljatkinová, která ztratila téměř šest sekund, její krajanka Naděžda Leontěvová byla čtvrtá.

Česká juniorská výprava tak má díky svěřenkyni Iva Pitáka první zlato z ME po šesti letech. Tehdy se v Hengelu radoval z titulu na trati 3 000 m překážek Jakub Holuša.

Ve finále závodu na 100 metrů budou mít čeští junioři v pátek dokonce dvojí zastoupení. S třetím časem 10,51 v metr a půl silném protivětru postoupil ze semifinále Zdeněk Stromšík, jako šestý prošel do boje o medaile Marek Bakalár (10,63).

V rozběhu předvedl Stromšík dokonce druhý nejrychlejší čas 10,38 sekundy. O medaili bude bojovat na stejné trati také Klára Seidlová, jež postoupila ze semifinále třetím časem 11,91 sekundy.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.