ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Hejnová vládne světovým překážkám, ale extrémní rychlost necítí

Velikost textu:

Praha – Bronzová olympijská medailistka z Londýna Zuzana Hejnová je na začátku sezony s vrcholem v podobě srpnového mistrovství světa v Moskvě v top formě. Potvrdila to na Diamantové lize v Oslu, kde jasně ovládla čtyřstovku překážek. Sama je z toho překvapená a říká: "Neběhám extrémně rychle, spíš soupeřky běhají extrémně pomaleji," vysvětluje atletka možnou příčinu válcování soupeřek v povídání pro Olympijský magazín.

Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová

Hejnová přiznává, že si přes zimu dala do těla. V přípravě s mužskou skupinou po ochodu od "Rychlých holek" se při trénincích, vedených Martinem Kupkou, nadřela o něco víc než v minulých letech. "Byla to změna, s klukama samozřejmě náročnější, a proto asi ty výkony. Protože jsem prostě trénovala více. Ale nemyslím, že jsem teď nějak zvlášť rychlá," popsala  žena vedoucí letošní tabulky.

Letošní vlastní maximum zaběhla právě na posledním mítinku v Norsku. Čas 53,60 je o 31 setin horší než její osobní rekord 53,29. Velkým snem je překonání hranice 53 sekund. "Stlačit to pod padesát tři vteřin je můj tajný cíl. Byla bych hrozně ráda. K tomu se ale musejí sejít podmínky, soupeřky a všechno klapnout i psychicky. Doufám, že směrem k Moskvě to padne," přeje si.

Velkého propadu formy nedlouho před šampionátem se Hejnová nebojí. Pokles výkonnosti by sice podle ní mohl později nastat, ale jen v tréninku. "Možná, až budu zase nabírat objem, tak nějaký útlum přijde. Ale nemělo by se to projevit v závodech. Věřím, že forma bude naopak stoupat až do Moskvy a tam to vygraduje," řekla.

První velkou "placku" tedy už má a sama to považuje za velký zlom. Rozšíření sbírky i o cennějších kovy do budoucna plánuje a necelý rok po olympiádě neskrývá úlevu. "Opravdu mi ta medaile pomohla. Dlouho jsme na ni čekala. Přišla a další bych mohla začít sbírat," sdělila šestadvacetiletá překážkářka.

Na kontě už má letos pět vítězství a neporazitelnost na Diamntové lize udržela po triumfech v Šanghaji a Eugene právě v Oslu. Pokud přidá kvalitní umístění i po mistrovství, prestižní seriál vyhraje. V něm získala už 12 bodů a zatím ho jasně vede.

přehrát video
Rozhovor se Zuzanou Hejnovou


Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.