ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika
Memoriál Josefa Odložila

Juliska uvidí přehlídku českých atletických hvězd

Velikost textu:

Praha - Jubilejní dvacátý ročník Memoriálu Josefa Odložila je příležitostí pro špičkové české atlety ukázat se domácím divákům a prvním ze série důležitých závodů s možností splnit limity na mistrovství světa v Moskvě. Atletický mítink evropské asociace EAA bude mít opět hlavní disciplínu v běhu na 1 500 metrů, v němž vybojoval Josef Odložil v roce 1964 stříbrnou medaili na olympijských hrách v Tokiu. Přímý přenos mítinku sledujte od 18:00 na ČT sport a našem webu.

Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová

Pražský mítink se letos vrací na Julisku, loni vzal zavděk azylem na Strahově, neboť na stadionu Dukly začala rekonstrukce hlavní budovy. Ta sice ještě neskončila, ale organizátoři se rozhodli závod přesunout "domů". "Možná tam bude trochu omezení, ale dráha je na Julisce lepší a také pro organizátory z Dukly Praha to bude jednodušší," řekl předseda organizačního výboru Miroslav Ševčík.

Ve startovní listině nebude chybět nikdo, kdo v české atletice něco znamená. Bronzová olympijská medailistka Zuzana Hejnová a Denisa Rosolová se utkají v běhu na 400 metrů překážek, oštěpem bude házet mistr Evropy Vítězslav Veselý, na hladké čtyřstovce může zaútočit na český rekord Pavel Maslák, o tyči bude skákat Jan Kudlička, který má letos výbornou formu.

Mítinkem startuje sérii závodů, které budou pro české atlety důležité. Hned o následujícím víkendu bude totiž v Táboře mistrovství České republiky, o týden později se uskuteční mistrovství Evropy družstev v Dublinu a následovat bude Zlatá tretra. "Věřím, že přibude co nejvíc limitářů na mistrovství světa," řekl ředitel Českého atletického svazu František Fojt. Aktuálně má jistotu startu v Moskvě sedmnáct atletů a štafeta žen na 4x400 metrů.

Hvězdy ze zahraničí na pátnactistovce a hladké stovce

Pořadatelům mítinku se podařilo nalákat do Prahy i několik zahraničních hvězd. Hlavní závod na 1 500 metrů by mohl vyhrát keňský rodák Ilham Tanui Özbilen, reprezentující Turecko. Trinidadský sprinter Richard Thompson dokázal loni běžet stovku pod deset sekund a má doma stříbro z OH v Pekingu, bronzovým olympijským medailistou z Londýna je německý tyčkař Raphael Holzdeppe.

Richard Thompson
Richard Thompson

Soupeřkou Hejnové a Rosolové bude mimo jiné Bulharka Vania Stambolovová, čtyřstovku mužů poběží Američan Gil Roberts. Výbornou formu má letos Rus Dmitrij Tarabin, jeden ze soupeřů oštěpaře Veselého.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.