MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Pardubický půlmaraton vyhráli Tanui a Sekyrová

Pardubice - Domácími šampiony v půlmaratonu se dnes v Pardubicích stali v osobních rekordech Vít Pavlišta a Ivana Sekyrová. Osmadvacetiletý Pavlišta zvítězil s přehledem a obhájil loňské premiérové prvenství časem 1:05:35. V absolutním pořadí skončil třetí při triumfu keňských běžců.

Pardubický vinařský půlmaraton

Zvítězil John Kibichiy Tanui za 1:04:23, druhý Joel Komen Kosgei porazil Pavlištu, jenž si vytvořil maximum o půldruhé minuty, jen o osm sekund. Vicemistrem ČR se stal Robert Krupička a bronz získal obhájce stříbra Jakub Bajza.

Jednačtyřicetiletá olympionička Sekyrová triumfovala na půlmaratonské trati už popáté, tentokrát o čtyři sekundy porazila obhájkyni titulu Petru Pastorovou.

Sekyrová si zlepšila osobní maximum o minutu a 18 sekund a vítězný čas 1:14:06 je druhý nejlepší v historii MČR; pouze Alena Peterková v roce 1995 získala titul za lepší výkon (1:13:16). Třetí skončila už s velkou ztrátou trojnásobná šampionka Petra Kamínková.

Pavlišta a Sekyrová mistry republiky v půlmaratonu

Pardubický vinařský půlmaraton a mistrovství ČR:

Muži: Absolutní pořadí: 1. J.K. Tanui 1:04:23, 2. J.K. Kosgei (oba Keňa) 1:05:27, 3. Pavlišta (ČR) 1:05:35. MČR: 1. Pavlišta (Slovan Liberec) 1:05:35, 2. Krupička (Jiskra Ústí nad Orlicí) 1:06:14, 3. Bajza (AK Kroměříž) 1:07:18.

Ženy: Absolutní pořadí a MČR: 1. Sekyrová (AK Sokolov) 1:14:06, 2. Pastorová (Maraton klub SEITL Ostrava) 1:14:10, 3. Kamínková (AK Olomouc) 1:18:07.