ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Další mítink Zlaté ligy: Do Říma míří i dva Češi

Velikost textu:

Řím - Pět atletů se dnes večer střetne v boji o šanci udržet si právo na podíl z milionového jackpotu Zlaté ligy. Její třetí díl se koná v italské metropoli a o finanční částku hodlají usilovat také dva sportovci z Česka. Výškařka Iva Straková chce zúročit dobrou formu z posledních týdnů, dálkař Roman Novotný se bude už poněkolikáté pokoušet splnit limit na olympijské hry, který má hodnotu 805 centimetrů. Závodník pražské Dukly letos skočil o čtyři centimetry méně. Zlatou ligu pořádá mezinárodní federace IAAF.

Iva Straková
Iva Straková
Otevřít galerii
 • Iva Straková autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Atletický stadion autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/226/22524.jpg?1211214027
 • Blanka Vlašičová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Mezi pěti atlety, kteří vyhráli oba předchozí závody Zlaté ligy, je devatenáctiletá Keňanka Pamela Jelimová v běhu na 800 metrů, Američan Bershawn Jackson na 400 metrů překážek, krátkým překážkám dominovala dvakrát za sebou Josephine Onyiaová ze Španělska, přemožitele nenašel ani dálkař Husajn Sabí ze Saúdské Arábie. Nejžhavější adeptkou na vítězství ve všech mítíncích prestižního seriálu je především chorvatská výškařka Blanka Vlašičová.

Na startu se v Římě postaví mimo jiné i jamajský sprinter Asafa Powell. Ten letos přišel o světový rekord na stovce. Na čtvrtce se opět střetnou Američané Jeremy Wariner a LaShawn Merritt, který už několikrát svého slavnějšího soupeře porazil. Poběží také amputacemi obou končetin postižený Jihoafričan Oscar Pistorius. Přímý přenos ze Zlaté ligy můžete sledovat živě dnes večer od 20 hodin na ČT2.

Atletický seriál Zlatá liga se pořádá již deset let. Vítězové všech mítinků si mezi sebe dělí finanční částku ve výši jednoho milionu korun, a to tím způsobem, že půl milionu si rozdělí na dvě části absolutní vítězové a zbytek připadne účastníkům s pěti vítězstvími. Závodníky čekají ještě tři mítinky. Po Oslu, Paříži a Římu se jedná o Curych, Brusel a Berlín.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.