ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Maslák plánuje vyhrát Evropu, Veselý sní o devadesátce

Velikost textu:
aktualizováno 1. 2. 2013 16:47

Praha - Oba mají pro letní sezonu vysoké cíle, přípravu ale budou mít úřadující mistři Evropy Pavel Maslák a Vítězslav Veselý odlišnou. Zatímco čtyřstovkař Maslák chce v hale překonávat rekordy a vyhrát evropský šampionát pod střechou v Göteborgu, oštěpař Veselý v sobotu odletí na tříměsíční soustředění do Jihoafrické republiky. Vrcholem roku bude srpnové mistrovství světa v Moskvě.

Vítězslav Veselý
Vítězslav Veselý

Veselý loni světu kraloval. Vyhrál Diamantovou ligu, stal se mistrem Evropy, je první ve všech renomovaných žebříčcích. Jen na OH v Londýně mu to nevyšlo. "Vím, že budu v příští sezoně zase favorit, musím si to srovnat v hlavě, vím, že se to ode mě čeká," prohlásil.

"Zatím jde příprava dobrým směrem, vypadá to lépe než loňské roky. Uvidíme, co přijde v Africe, odjíždím s dobrou náladou a chci se vrátit zdravý a natěšený na závody," dodal Veselý.

Maslák už v takové pozici je. Příprava se mu povedla, v Africe už byl a na svém kontě má v tomto týdnu nejrychlejší českou třístovku historie. V neděli v Moskvě ho čeká první start na jeho čtyřstovce.

"Mám do halové sezony dobře našlápnuto, hned v Moskvě bych chtěl překonat osobák," řekl ke svému českému rekordu 46,14 sekundy loni z Gentu. "Nebojím se říct, že bych v hale chtěl běžet pod 46 sekund. A mým cílem je vyhrát i halovou Evropu," prozradil.

Veselého plány na sezonu jsou jasné - opět vyhrát Diamantovou ligu a uspět na MS. A snem je hod za hranici 90 metrů. "Nemůžu si klást nižší cíle, než jsem dokázal v sezoně předtím. Musím myslet na nejvyšší příčky," uvedl. "A kdyby se povedla devadesátka, bylo by to super," zasnil se oštěpař.

přehrát video
Maslák se chystá na novou sezonu
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.