ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Trostová zdolala dva metry a vyhrála Moravskou výškařskou tour

Velikost textu:
aktualizováno 29. 1. 2013 19:13

Vendryně (Frýdecko-Místecko) - Italka Alessia Trostová se stala vítězkou Moravské výškařské Tour. Po závodě v Hustopečích nenašla přemožitelku ani na Beskydské laťce. Devatenáctiletá atletka si ve Vendryni počínala naprosto suverénně a všechny laťky, včetně té ve výšce dvou metrů, překonala na první pokus. Nejlepší letošní výkon se snažila ještě vylepšit o dva centimetry, což by byl rekord mítinku, ale po dvou nezdarech své snažení ukončila.

Italka Alessia Trostová
Italka Alessia Trostová

"Pořád mi to ještě nedochází, je to úžasný pocit," uvedla bezprostředně po závodě juniorská mistryně světa, kterou začátek sezony zastihl v oslnivé formě. Před dvěma týdny si vytvořila osobní rekord 198 cm, nyní se může pochlubit i úspěšným dvoumetrovým skokem.

"Sama jsem z toho překvapená, vůbec nedokážu odhadnout, kam až to může dojít," pokračovala Trostová, která se o zdolání dvou metrů pokoušela už před třemi dny v Hustopečích. "Pro letošní sezonu jsem si žádný cíl v podobě překonání dvou metrů nedávala, ale i minulý závod naznačil, že jsem blízko, a tak jsem věřila, že to někdy skočím," dodala.

Vycházející výškařské hvězdě by k vítězství na Beskydské laťce stačil i pokus 191 cm. Tři její největší konkurentky Venelina Venevová, Olena Chološová a Emma Greenová-Tregarová si sice se stejnou výškou taky poradily, ale s opravami, a následných l94 cm už nepřekonaly.

přehrát video
Alfons Juck a Jacek Wszola o Beskydské laťce
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.