ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Xterra v Hluboké nad Vltavou představí světové hvězdy

Velikost textu:

Hluboká nad Vltavou - V neděli 29. června čeká Hlubokou nad Vltavou třetí závod českého poháru Saucony v terénním triatlonu Xterra Czech, kde nebude chybět mnoho slavných zahraničních i českých závodníků, například Conrad Stoltz, Nicolas Lebrun nebo Karel Zadák. V krásném prostředí kolem zámku Hluboká se bude závodit o body do světového a Evropského poháru.

Xterra
Xterra

Obsazení letošní Xterry je skutečně hvězdné, protože dorazí většina ze světové špičky terénního triatlonu. Obvykle se pořádá série závodů ve Spojených státech a mnoho závodníků nechce cestovat do Evropy. Letos se ale odehrává několik velikých závodů i v Evropě - minulý víkend ve Walesu, nyní v Česku a příští týden ve Francii - a diváci v Hluboké budou mít možnost vidět nejlepší terénní triatlonisty světa. "Česká Xterra bude letos skoro mistrostvím světa," těší se ředitel závodu Michal Piloušek.

Minulý závod ve Walesu vyhrál o necelou minutu Francouz Nicolas Lebrun, který porazil trojnásobného mistra světa Conrada Stoltze z Jihoafrické republiky i Němce Ronnyho Dietze. Všichni se představí i v neděli po boku dalších velkých jmen, jakými jsou Olivier Marceau, Karel Zadák nebo Jan Kubíček

Terénní triatlon, Xterra, vznikl v roce 1996 na Havajských ostrovech jako kombinace triatlonu a horského kola. Na rozdíl od klasického triatlonu se Xterra odehrává v různorodém prostředí, na lesních nebo polních cestách. Využívá popularitu masového multisportu triatlonu a celosvětovou oblibu horského kola.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.