ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Maslák je letošní vycházející hvězdou evropské atletiky

Velikost textu:

Praha - Mistr Evropy v běhu na 400 metrů Pavel Maslák byl v hlasování Evropské atletické asociace (EAA) zvolen mužskou vycházející hvězdou uplynulé sezony. Jednadvacetiletý svěřenec Dalibora Kupky z Dukly Praha získal kontinentální titul na šampionátu v Helsinkách, běžel semifinále olympijských her v Londýně a vytvořil české rekordy na 200 metrů a na 400 metrů v hale i venku.

Usain Bolt a Pavel Maslák
Usain Bolt a Pavel Maslák

Maslák nepatřil mezi favority tradiční ankety EAA, ale porazil v hlasování funkcionářů, novinářů i veřejnosti britského talentovaného sprintera Adama Gemiliho, juniorského mistra světa na stovce, a dalšího sprintera Jimmyho Vicauta z Francie. Ten získal na ME v Helsinkách stříbro na stovce.

Pavel Maslák: "Jsem z toho hlavně překvapený, tohle jsem vůbec nečekal. Takže u mě panuje nadšení a štěstí."

Upozornil na sebe už v hale, kde běžel na HMS finále závodu na 400 metrů jako jediný Evropan. Na mítinku v Gentu navíc vytvořil halový národní rekord 46,14 sekundy. Bronzový medailista z ostravského ME do 23 let na dvoustovce se letos přeorientoval na dvakrát tak dlouhou trať a slavil úspěchy. Vousatý český rekord 45,77 sekundy zlepšil v sezoně až na 44,91 v rozběhu na olympiádě v Londýně.

Na dvoustovce Maslák překvapil při mistrovství České republiky družstev v závěru sezony v Táboře, kde výkonem 20,59 o setinu vymazal z rekordních tabulek Jiřího Vojtíka. Jeho výkon 20,60 navíc v červnu vyrovnal. Cenu Maslák převezme v St. Julians na Maltě při slavnostním galavečeru v sobotu 13. října.

Maslák se dostal do elitní společnosti evropských atletů. Loni byl vycházející hvězdou německý koulař David Storl, stříbrný olympijský medailista, v roce 2010 francouzský trojskokan Teddy Tamgho a rok před ním věhlasný sprinter z Francie Christophe Lemaitre.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.