ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Jirásek: Dva týdny národ seděl u televize, takže nyní hurá za sportem

Velikost textu:

Praha – Olympijská vítězka v hodu oštěpem a předseda Českého olympijského výboru v pořadu Otakara Černého. Barbora Špotáková a Milan Jirásek odpovídali na otázky šéfredaktora Redakce sportu České televize. Výborná atmosféra, dobrá parta mladých sportovců, nezapomenutelné zážitky a také nervy, tak oba prožívali olympijské hry v Londýně.

Milan Jirásek
Milan Jirásek

Oba si užívali atmosféru v Londýně naplno, přesto každý jinak. Barbora Špotáková se musela poprat sama se sebou a se soupeřkami v oštěpařském sektoru a poté mohla slavit zlato a radovat se s českými fanoušky na atletickém stadionu. Milan Jirásek reprezentoval v Londýně Český olympijský výbor a držel českým sportovcům palce, ať už v místech dění, nebo u televizní obrazovky.

Milan Jirásek:

"Já jsem hrdý na naše sportovce. Byla to skvělá parta mladých lidí."

Barbora Špotáková byla postavena do těžké role. Vyhrála na olympijských hrách v Pekingu, před čtyřmi roky a i nyní se od ní čekala medaile. Česká atletická královna to ustála a dokázala zvítězit. "Obhajoba je vždy těžší než vyhrát poprvé," řekla Špotáková.

Milan Jirásek:

"To vítězství nebylo o parník, ale o dva parníky a vejde určitě do dějin."

Česká oštěpařka velmi kladně hodnotila i český dům. Fanoušci se na jednom místě mohli potkat se sportovci, kteří si tam chodili odpočinout, nasát olympijskou atmosféru a podpořit své kolegy. "Český dům neměl obdoby. Sportovci tam chodili rádi. Nemělo to chybu," dodala Špotáková.

přehrát video
Na slovíčko

Barbora Špotáková i Milan Jirásek doufají, že olympijské hry v Londýně přivedou lidi všech různých věkových kategorií ke sportu. Propagace to byla určitě velká. Čeští vyslanci na hry do Londýna vybojovali deset medailí a mnoho dobrých umístění. "Je potřeba, aby sportoviště byla zaplněná. Takže by měli lidé vstát z těch gaučů a vyrazit za sportem," řekla Barbora Špotáková.

Milan Jirásek:

"Čtrnáct dní seděl národ u televize, takže nyní hurá za sportem."


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.