ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Středa a čtvrtek budou v Kladně patřit víceboji

Velikost textu:

Kladno - Souboj mistra světa Romana Šebrleho s druhým mužem loňského šampionátu z Ósaky Mauricem Smithem bude hlavním lákadlem druhého ročníku vícebojařského mítinku v Kladně. Ten bude hostit ve středu a ve čtvrtek stadion na Sletišti.

Olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle
Olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle
Otevřít galerii
 • Olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Desetibojař Maurice Smith autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jamaičan Smith dokončil desetiboj v Götzisu celkovým součtem 8332 bodů a věří si i nyní: "Přijíždím v dobré formě, v Götzisu to nebylo stoprocentní, teď jsem na tom ale podstatně lépe."

Smithův postoj ovšem nemůže rozhodit Romana Šebrleho. Mistr světa z Ósaky prý obvykle nastupuje na start s cílem zvítězit, ale teď se vrací po svalovém zranění a na prvenství z toho důvodu údajně nemyslí. "Tady nemám vůbec žádné ambice, chci si projít jen těch deset disciplín, aby noha vydržela a abych se nemusel bát v tréninku a bylo to pro to připravené," uvedl Šebrle.

V ženském sedmiboji plánuje Denisa Ščerbová zaútočit na český rekord Zuzany Lajbnerové 6268 bodů.

Přímý přenos z Kladna bude ve středu a čtvrtek vysílat ČT4.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.