ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
Profil ČT

Zlatá Ptáčníková: Při hymně jsem se rozbrečela

Velikost textu:

Praha - Čeští atleti na atletickém mistrovství Evropy zazářili. Vybojovali pět medailí, z čehož hned tři jsou nejcennější. Zlato přivezla i tyčkařka Jiřina Ptáčníková. "Euforie u mě ještě pořádně nezačala. Nechci si to připouštět, protože vrchol sezony je stále před námi," tvrdí. O svém fantastickém úspěchu si přišla popovídat do Profilu České televize.

Jiřina Ptáčníková
Jiřina Ptáčníková

Ptáčníková zvítězila v Helsinkách po výkonu 4,6 metru. "Bylo to úžasné, stanout na nejvyšším stupínku a poslechnout si českou hymnu. Dokonce jsem se rozbrečela," dojatě dodala šestadvacetiletá atletka.

Kvalifikace byla velmi náročná na psychiku. "Měla jsem jen dva pokusy. Celý druhý den jsem se hodně sbírala, ale finále jsem si užila," řekla. Nejdůležitější je údajně psychická kondice. "Hlava dělá hodně, a to u každého sportu. Je nutné se soustředit a neusnout na vavřínech. To pro mne před Londýnem bude rozhodující," tvrdí.

Příští týden začne skokance tréninkové soustředění. S vypjatou přípravou na olympiádu však nepočítá. "Už není příliš času. Potřebuji sice doladit skákání, jelikož mě zpomalilo zranění, ale před olympiádou budu spíše odpočívat a připravovat se psychicky," dodala.

přehrát video
Ptáčníková v Profilu ČT
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.