ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Bolt pokořen Blakem i v běhu na 200 metrů

Velikost textu:
aktualizováno 2. 7. 2012 12:07

Kingston - Jamajský sprinter Yohan Blake porazil světového rekordmana Usaina Bolta i v běhu na 200 metrů. V pátek Blake hvězdného krajana porazil na jamajském šampionátu také na stometrové trati. Na olympijské hry v Londýně se na 200 metrů kvalifikoval i Warren Weir, který v nedělním sprintu skončil překvapivě třetí.

Yohan Blake
Yohan Blake

Blake doběhl v neděli v Kingstonu v čase 19,80 sekundy, Bolt za ním zaostal o tři setiny sekundy. Stejně jako po stovce byl Bolt opět prvním gratulantem a svého kamaráda z tréninkové skupiny přátelsky objal. "Usain mě pokaždé hodně povzbuzuje a říká mi, abych dvoustovku nadále běhal," řekl Blake.

Bolt ani přes druhou porážku během tří dnů neztratil směrem k londýnské olympiádě optimismus. "Tohle mě nikdy neodradí," řekl po další porážce, na které není příliš zvyklý. "Ale nemám žádné obavy. Alespoň dokud je nemá můj trenér a ten zatím nijak znepokojený není, takže jsem v pohodě," dodal Bolt.

Společný trenér obou sprinterů Glen Mills již po stovce přiznal, že Blake je v současnosti v mnohem lepší formě než Bolt. Věří ovšem, že trojnásobný olympijský vítěz se stihne dostat do pohody. "Usain má dost zkušeností a schopností, navíc už to zažil. Možná je teď trošičku mimo, ale jsem si jistý, že jakmile se bude blížit ten správný čas, bude ve své nejlepší formě," prohlásil Mills.

Bolt je držitelem světového rekordu v běhu na 200 metrů (19,19 sekundy) i na poloviční trati (9,58 sekundy). I na té ho ale v pátek Blake pokořil o 11 setin ve čtvrtém nejrychlejším čase historie 9,75 sekundy. Blake je na dvoustovce druhým nejrychlejším mužem historie díky času 19,26, kterého dosáhl loni v září. Na olympijské hry v Londýně se na 200 metrů kvalifikoval i Warren Weir, který v nedělním sprintu skončil překvapivě třetí. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.