ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Maslák zatím neví, jakou na olympiádě poběží trať

Velikost textu:

Helsinky - Mistr Evropy v běhu na 400 metrů Pavel Maslák zatím neví, jakou trať poběží na olympijských hrách v Londýně. Na výběr má dvě možnosti. Čtyřstovku, na níž drží český rekord, nebo poloviční trať, na níž český rekord v letošní sezoně vyrovnal. Sám se kloní ke kratší trati, naopak jeho kouč Dalibor Kupka by radši celý okruh.

Pavel Maslák se zlatou medaiíl z ME
Pavel Maslák se zlatou medaiíl z ME

Oba plánují o tom ještě debatovat. "Musíme se domluvit," řekl Maslák. "Budeme se o tom ještě asi dost bavit," přitakal Kupka.

Maslák by preferoval dvoustovku, na níž se stal loni v Ostravě bronzovým medailistou na ME do 23 let. Na stejném šampionátu bude závodit i příští rok, protože je mu teprve jednadvacet. "Chci se ke dvoustovce vrátit a udělat na ní ještě nějaký úspěch," povídal sprinter.

přehrát video
Ohlas Pavla Masláka a medilový ceremoniál

Loni na mistrovství světa v Tegu běžel semifinále se slavným Jamajčanem Usainem Boltem a vůbec neudělal ostudu. Ale na olympiádě by mohl mít větší šance podle papírových předpokladů právě na čtyřstovce, na níž letos v hale i po otevřeným nebem překonal letité rekordy Karla Koláře. "Já to na 80 procent vidím na čtyřstovku," prohlásil Kupka.

Maslák dnes v Helsinkách dostal zlatou medaili a při ceremoniálu byl víc nervózní, než před samotným finále. "Bylo to neskutečné. Klepaly se mi nohy dost. Nic jsem nevnímal, jen jsem si zpíval," přiznal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.