ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Maslákovi koukali všichni na záda

Velikost textu:
aktualizováno 29. 6. 2012 21:56

Helsinky - Čtvrtkař Pavel Maslák se stal v pouhých 21 letech mistrem Evropy. Druhý titul pro českou výpravu v Helsinkách po oštěpaři Vítězslavu Veselém vybojoval s bezpečným náskokem v čase 45,24 sekundy, kterým jen o sedm setin zaostal za vlastním českým rekordem. "Věděl jsem od začátku, že vyhraju," usmíval se Maslák. "Chci si večer hlavně užít. Takže si dám tak dvě piva. No, spíš čtyři," dodal.

Vítězství Pavla Masláka na ME 2012
Vítězství Pavla Masláka na ME 2012

Maslák potvrdil roli spolufavorita závodu. Do cílové rovinky vběhl na prvním místě a všechny soupeře za sebou vcelku bez potíží udržel. Stříbrný Marcell Deák-Nagy z Maďarska prohrál s českým talentem o 28 setin, třetí Francouz Yannick Fonsat proběhl cílem s více než půlsekundovou ztrátou.

"Už na začátku jsem tušil, že můžu vyhrát. I díky tomu, že sem několik favoritů nepřijelo a v rozbězích odpadlo plno soupeřů," prohlásil Maslák. Jeho výkon mohl prý být lepší. "Ty ostré zatáčky mi dělaly problémy, dával jsem si velký pozor, abych nevyšlápl, takže čas mohl být lepší. Ale o ten tolik nešlo," dodal.

 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.