ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Od skoku do dálky, přes hladkou čtvrtku až ke stříbru na překážkách

Velikost textu:

Helsinky - Denisa Rosolová se stala v Helsinkách vicemistryní Evropy v běhu na 400 metrů překážek v osobním rekordu 54,24 sekundy. Zuzana Hejnová doběhla ve finále čtvrtá, třetí členka tréninkové skupiny "Rychlý holky" Zuzana Bergrová skončila sedmá. Zvítězila papírová favoritka Irina Davydovová z Ruska v nejlepším čase letošního roku 53,77.

Denisa Rosolová
Denisa Rosolová

Příběh s velkým "P", tak by se dala nazvat cesta za stříbrem Denisy Rosolové. Od skoku do dálky, ze kterého má bronz z halového mistrovství Evropy, přešla k běhu na 400 metrů. I v této disciplíně zaznamenala úspěch, dokonce zlatý z halového ME. "Jsme šťastná, že jsem to dokázala v mé nové disciplíně. A děkuji všem, co mi věřili. I těm, co mi nevěřili, protože mi to dodalo sílu a odhodlání v tom pokračovat, abych dokázala, že na to mám," řekla s vlajkou kolem ramen Rosolová. Potýkala se s nedůvěrou okolí, měnit disciplínu zrovna v olympijském roce bylo považováno za risk. "Těch, co věřili, bylo naštěstí víc," prohlásila Rosolová.

Denisa Rosolová se ale stále hledala, až našla disciplínu, která jí sedí. Překážkám se začala věnovat teprve na začátku letošní sezony. Mistrovství Evropy bylo teprve jejím čtvrtým startem na nové trati. "Takže si myslím, že jsem se konečně našla," prohlásila. Ve finálovém závodě potvrdila roli aktuální české jedničky a z osobního maxima ubrala 14 setin. "Chtěla jsem běžet pod 54 sekund, protože jsem věděla, že to bude zlato. A já chtěla i zlato," prohlásila Rosolová.

Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová

Národní rekordmanka Hejnová přišla o medaili až v závěru, v posledních metrech ji o 14 setin předstihla Ukrajinka Anna Jaroščuková. "Nevím, co se se mnou děje," řekla zlomeným hlasem Hejnová. Už třikrát měla ve své kariéře útočit na medaili, ale před dvěma lety na ME v Barceloně byla rovněž čtvrtá, loni na MS v Tegu sedmá. "Nikdo tomu nedává tolik, co já, přitom pořád nic. Budu muset udělat nějakou změnu, snad se do olympiády seberu," dodala. "Připadá mi, že jsem to úplně zapomněla... běhat. Nevím, co se děje. Je to jen o tom, že to neběžím plynule," kroutila hlavou. "Vždycky jsem na tom výborně, nikdy jsem na tom nebyla fyzicky lépe, ale pak mezi překážkami předvádím to, co tady. Nevychází mi rytmus, zastavuju se. Pak nemůžu čekat, že poběžím rychle. Je to jen o tom, že to neběžím plynule," hledala příčiny.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.