ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Ptáčníkovou rozhodil kvalifikační zmatek

Velikost textu:

Helsinky - Jiřina Ptáčníková si zahrála hlavní roli ve zmatečném vyvrcholení kvalifikace tyčkařek na mistrovství Evropy v Helsinkách a nebyla za to vůbec ráda. Kvůli jejímu úspěšném skoku přes 445 cm, které v boji o postup mezi dvanáct nejlepších pokořila jako jediná, vypadly z finále polská vicemistryně světa z Berlína 2009 Monika Pyreková a Řekyně Stélla-Iró Ledákiová.

Kvalifikace tyčkařek
Kvalifikace tyčkařek

Pokud by se česká adeptka na medaili rozhodla neskákat, podělila by se s Pyrekovou a Ledákiovou o dvanácté místo (poslední postupové) za překonaných 435 cm, a do finále by tak velmi pravděpodobně prošlo čtrnáct tyčkařek. Ptáčníková za pokračování v soutěži sklidila v sektoru hodně nevraživosti, ostatní soupeřky s výkonem 440 cm totiž při jistotě postupu do finále sektorem demonstrativně pouze jedna za druhou procházely a připisovaly si neplatné pokusy.

"Nevím, co se stalo, co to bylo za frašku," řekla poté, co přišla mezi novináře se slzami v očích. "Vůbec jsem to nevěděla, nesledovala jsem to. Trenér mi řekl, abych skákala, tak jsem skákala. Byli tam na mě všichni docela zlí," prozradila Ptáčníková.

Česká tyčkařka díky své formě vyřadila dvě potenciální soupeřky pro finále. "Možná budu trochu sobec, ale jsou to pořád soupeřky. A já jsem tu proto, abych vyřadila z finále víc holek než jen dvě. Chci co nejlepší výsledek a nebudu se ohlížet na to, jestli je nás ve finále čtrnáct nebo dvanáct," prohlásila odhodlaně Ptáčníková.

přehrát video
Sestřih dopoledních soutěží 2. dne ME

Přesto ji dnešní kvalifikace pořádně rozhodila. V noci spala pouze několik hodin, vstávala ve čtyři ráno a navíc už ve svolavatelně přišla o polovinu věcí z batohu. Například magnézium kvůli lepšímu držení tyče si tak musela půjčovat od druhé české tyčkařky Romany Maláčové. A do toho přišly problémy s postupovým klíčem. "Teď to na mě padlo. Jsem z toho strašně unavená hlavně psychicky," přiznala smutně. Poláci vyřazení Pyrekové na svých webech přičetli nesolidárnosti Ptáčníkové, pořádně smutná byla mezi novináři i Ledákiová. "Nečekala jsem, že to takhle dopadne," hlesla Řekyně.

"Měly skočit víc, aby šly do finále," nedělala si z toho velkou hlavu Ptáčníková. Němky jí naopak za její počin poděkovaly. "Jestli budou naštvané? Mně je to úplně jedno," mávla rukou česká tyčkařka. Navíc byla i ve stresu kvůli rozhodčím. Ti totiž měli prohlásit, že pokud nebude dál skákat, mohla by se dostat do velkých problémů. "Byli hodně přísní," prozradila Ptáčníková. "Nechtěla jsem si dělat nějaké problémy," dodala.

Přesto si z náročného závodu odnesla důležitý a pozitivní poznatek. Její bolavé zápěstí ji vůbec nelimitovalo. "Vůbec to necítím. Ale je to možná tím, že jsem hlavou úplně někde jinde," uznala.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.