ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Sprinter Milo si na Julisce vyběhl olympijský limit

Velikost textu:
aktualizováno 7. 6. 2008 17:52

Praha - Jako třetí nejrychlejší sprinter české historie pojede Lukáš Milo na olympijské hry do Pekingu. Vítkovický závodník dnes při druhém kole atletické extraligy v Praze zvítězil v běhu na 100 metrů v čase 10,27 sekundy, ale hned v ochozech stadionu na Julisce si vyslechl poznámky o dopingu. V únoru letošního roku mu totiž vypršel dvouletý trest za podvádění při kontrole v červenci 2005.

Atletická hala
Atletická hala

Milo o setinu splnil mírnější olympijský limit a jen o tři setiny zaostal za jedenáct let starým českým rekordem Ivana Šlehobra. O setinu pomalejší byl před 23 lety František Ptáčník a stejně rychle jako Milo běžel v roce 1992 Jiří Valík. "Trochu mě ten čas překvapil. Tušil jsem, že budu rychlý, ale ten čas je vynikající," řekl novinářům sprinter, jenž měl dosud osobní rekord 10,53 sekundy.

Nad čtyřiadvacetiletým závodníkem se vznáší dopingový stín. V červenci 2005 se údajně pokusil o podvod při zkoušce, k níž byl vybrán. Podle vyjádření antidopingové komise i rozhodčí komise Českého olympijského výboru chtěl zředit svou moč před odevzdáním častým pitím a močením bez přítomnosti komisaře.

V jeho vzorku byl odhalen stimulant efedrin jen těsně pod povolenou normou, navíc řídká moč v obou odevzdaných vzorcích nevyhovovala kritériím. Za efedrin se uděluje trest maximálně na tři měsíce. "Já na to nerad vzpomínám, je to pro mě uzavřená kapitola, nechci o tom mluvit," odmítl Milo dotazy novinářů.

V Pekingu bude závodit s nejrychlejšími sprintery světa, už ve čtvrtek na Zlaté tretře poběží s vicemistrem světa Derrickem Atkinsem z Baham, jenž v pátek na Zlaté lize v Oslu stlačil výkon pod deset sekund. Milo je přitom ryzím amatérem, v Ostravě pracuje ve firmě zabývající se finančním poradenstvím.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.