ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Vojtík překonal český rekord v běhu na 200 metrů

Velikost textu:

Praha  - Sprinter Jiří Vojtík vytvořil český rekord v běhu na 200 metrů, když dnes při druhém kole atletické extraligy v Praze na Julisce dosáhl času 20,60 sekundy. O jednu setinu tak překonal historické maximum Františka Břečky z roku 1984.

Sprinter Jiří Vojtík
Sprinter Jiří Vojtík

Setinové rozdíly provázejí českého sprintera po celou kariéru, dosud to ale bylo v negativním smyslu. O stejný časový úsek, tedy asi pět centimetrů při běhu, přišel o limit na mistrovství světa v letech 2003 i 2005. O setinu nepostoupil z rozběhu na olympijských hrách v Aténách, o setinu neprošel do finále na halovém mistrovství Evropy v Madridu a o setinu nepostoupil ani z rozběhu na ME v Göteborgu v roce 2005.

"Konečně jsem to prolomil, je to tam!" radoval se v cíli Vojtík. Jeho osobní rekord byl o setinu horší než Břečkův výkon. Na výsledkové tabuli se objevilo nejprve 20,62 sekundy, než rozhodčí čas zkorigovali. "Trochu ve mně hrklo, ale věřil jsem, že se tam minimálně setinka najde," řekl Vojtík s úsměvem. "Všechno se to sešlo, rychlá dráha, podmínky, vítr," chválil si.

Dvě hodiny před rekordním během si Vojtík vyrovnal osobní rekord na poloviční trati 10,34 sekundy. "Nesvědčí mi běžet dvoustovku z fleku, ta stovka je slušné rozběhání," vysvětlil po závodě.

Věří, že by letos mohl být ještě lepší. "Tak desetinu dolů bych mohl ještě stlačit," míní. Další možnost bude mít ve čtvrtek na Zlaté tretře, kde nastoupí proti světovému rekordmanovi na stovce Usainu Boltovi z Jamajky.

Kvalitní sprinteři hned za Vojtíkem a Lukášem Milem ukazují, že by Česká republika mohla po dlouhé době složit solidní štafetu. "Budeme se pokoušet o limit na olympiádu," prozradil Vojtík. Pokusy budou mít při Memoriálu Josefa Odložila a Evropském poháru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.