ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Götzis: Šebrleho cestu na olympiádu zatím bortí zdraví

Velikost textu:

Götzis (Rakousko) - Pokus desetibojaře Romana Šebrleho o splnění nominačních kritérií pro start na mistrovství Evropy a olympijských hrách skončí v Götzisu neúspěchem. Světový rekordman nedokončil poslední disciplínu úvodního dne čtyřstovku, závod "zabalil" zhruba v polovině trati a podle šéftrenéra české reprezentace Tomáše Dvořáka bude v soutěži pokračovat v neděli už jen tréninkově. O limity se chce Šebrle pokusit za dva týdny na domácím mítinku v Kladně.

Roman Šebrle
Roman Šebrle

Lépe si vede v soutěži Adam Sebastian Helcelet, který je v polovině desetiboje třetí součtem 4 252 bodů. Dvacetiletý atlet Dukly Praha svého o generaci staršího kolegu předčil ve všech čtyřech disciplínách a norma pro ME (7 800 bodů) by mu neměla uniknout. V jeho moci je i splnění přinejmenším mírnějšího olympijského limitu B (7 950). Jeho osobní rekord má hodnotu 7 969 bodů.

Lepší než Helcelet jsou zatím jen Němec Rico Freimuth o jediný bod a vedoucí Belgičan Hans van Alphen (4 334). Sedmiboji vládne po čtyřech disciplínách britská favoritka Jessica Ennisová součtem 4 113 bodů. Eliška Klučinová je 19. (3 586) a Kateřina Cachová 26.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.