ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

S favoritkou na jackpot Vlašičovou se v Oslu utká i Straková

Velikost textu:

Oslo - Mílař Jakub Holuša a výškařka Iva Straková obstarají českou účast na druhém mítinku atletické Zlaté ligy v Oslu. Straková se dnes představí v ostře sledované soutěži s jednou z hlavních kandidátek na milionový jackpot Blankou Vlašičovou z Chorvatska, která v neděli v Berlíně vyhrála výkonem 203 centimetry a připsala si už 26. vítězství za sebou.

Blanka Vlašičová
Blanka Vlašičová

Řada favoritů na podíl z lukrativní prémie hned na prvním mítinku neuspěla. Jeden z nich Američan Jeremy Wariner se pokusí v běhu na 400 metrů odčinit porážku z německé metropole, kde triumfoval jeho krajan LaShawn Merritt v nejlepším čase roku 44,03 sekundy. Merritt v Oslu nepoběží, takže ztratí šanci na milionovou prémii. 

Z dnešního mítinku se na poslední chvíli odhlásil také nejlepší dálkař poslední doby Irving Saladino z Panamy, který sice vévodí letošním tabulkám výkonem 873 cm, ale v Berlíně neskočil ani osm metrů a byl až sedmý.

Diváci v Oslu budou také svědky pokusů o dva světové rekordy. V běhu na 5000 metrů bude Etiopanka Tirunesh Dibabaová útočit na čas své krajanky Meseret Defarové z loňského závodu právě v Oslu, historické maximum by mělo být v ohrožení také v běhu žen na 3000 metrů překážek především zásluhou ruských vytrvalkyň.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.