ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Keňané pojedou na OH bez rekordmana Makaua

Velikost textu:

Nairobi - Do nominace vytrvalecké velmoci Keni na olympijský maraton se nevešel světový rekordman Patrick Makau. Autor historicky nejlepšího času 2:03:38 z loňského závodu v Berlíně se do týmu nedostal po nezdaru v nedělním Londýnském maratonu, který kvůli svalovému zranění nedokončil.

Patrick Makau
Patrick Makau

O olympijské medaile na nejdelší běžecké trati budou v britské metropoli usilovat čerstvý vítěz z Londýna Wilson Kipsang, který vloni ve Frankfurtu zaostal jen o čtyři sekundy za Makauovým maximem, dvojnásobný mistr světa Abel Kirui, ačkoliv je letos až 22. v národních tabulkách, a Moses Mosop, trojka letošního keňského žebříčku.

Místo nezbylo ani na Geoffreyho Mutaie, který vloni v Bostonu na neregulérní trati s příliš velkým klesáním dosáhl absolutně nejrychlejšího času všech dob 2:03:02 právě před Mosopem (2:03:06), či loňského vítěze Londýnského maratonu Emmanuela Mutaie.

Ženský keňský tým tvoří všechny medailistky z nedělního závodu Mary Keitanyová, nová africká rekordmanka časem 2:18:36, světová šampionka Edna Kiplagatová a vicemistryně světa Priscoh Jeptoová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.