ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Keitanyová vyhrála maraton v Londýně v africkém rekordu

Velikost textu:

Londýn - Keňská běžkyně Mary Keitanyová obhájila v novém africkém rekordu loňské vítězství v maratonu v Londýně. Díky času 2:18:37 hodiny se zařadila na třetí místo historických tabulek za světovou rekordmanku Britku Paulu Radcliffeovou a Rusku Liliji Šobuchovovou. Závod mužů vyhrál další zástupce Keni Wilson Kipsang, který výkonem 2:04:44 zaostal jen o čtyři sekundy za traťovým rekordem.

Mary Keitanyová
Mary Keitanyová

Třicetiletá Keitanyová zvítězila s náskokem minuty a 13 sekund před mistryní světa Ednou Kiplagatovou. Keňští vytrvalci, pro které byl závod poslední příležitostí říct si o nominaci na olympijské hry, obsadili pět míst na stupních vítězů v obou kategoriích.

"Všem šlo hlavně o olympiádu. Mám radost, že se mi povedlo znovu vyhrát a doufám, že mě nominují. Ráda bych získala olympijské zlato, už v pátek jsem si byla prohlédnout olympijskou trať," uvedla Keitanyová.

Keňskou hegemonii narušil pouze Etiopan Tsegaye Kebede, jenž obsadil třetí místo po prohraném sprintu s Martinem Lelem, trojnásobným vítězem Llndýnského maratonu. Kipsang měl v cíli dokonce více než dvouminutový náskok na nejbližšího soupeře. Druhému nejrychlejšímu maratonci všech dob (2:03:42) těsně unikl traťový rekord, který před rokem zaběhl jiný Keňan Emmanuel Mutai. Závod nedokončil světový rekordman Patrick Makau z Keni, který odstoupil zhruba v polovině trati.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.