ČTsport

ČTsport
pondělí 12. listopadu 2018 Benedikt

Gay vsadí na olympiádě všechno na stovku

Velikost textu:

Salvo (USA) - Bývalý trojnásobný mistr světa Tyson Gay se rozhodl, že na olympijských hrách v Londýně poběží jen závod na 100 metrů. O nominaci na dvojnásobné trati velký soupeř jamajské hvězdy Usaina Bolta po loňských zdravotních problémech usilovat nebude.

Tyson Gay
Tyson Gay

"Je rozumné soustředit se pouze na stovku po těch nezdarech, co mám teď za sebou. Na dvoustovce bych na to v kvalifikaci ještě neměl," řekl Gay, který loni musel předčasně ukončit sezonu a podrobil se operaci kyčle. Devětadvacetiletý sprinter proto chyběl i na mistrovství světa v Tegu.

Po trojnásobném triumfu na světovém šampionátu v Ósace v roce 2007, kde vyhrál závody na 100 a 200 metrů a štafetu, skončil Gay na olympiádě v Pekingu bez medaile v Boltově stínu. V Londýně by rád do své sbírky cenný kov z OH konečně přidal.

"V roce 2008 jsem vyšel naprázdno a přál jsem si být zdravý, abych měl šanci na medaili v Londýně. Chystám se na tři nejtěžší měsíce v životě, abych byl připravený na olympijskou kvalifikaci," uvedl druhý nejrychlejší muž historie na 100 metrů s časem 9,69 sekundy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.